Letnie Tanie Kinobranie 2017

piątek, 30 czerwca 2017, 00:02 - czwartek, 31 sierpnia 2017

  • piątek, 30 czerwca 2017, 00:02 - czwartek, 31 sierpnia 2017
>

Owocnie i relaksująco

9 tygodni podzielonych tematycznie, ponad 100 projekcji, mnóstwo wydarzeń towarzyszących, a wszystko to w cenie 7 zł. Filmy wytrawne i wyraziste, z dobrych roczników, delikatnie schłodzone w klimatyzowanych salach Kina Pod Baranami – Letnie Tanie Kinobranie (30 czerwca – 31 sierpnia) jak co roku zapowiada się wyśmienicie! W programie najważniejsze tytuły ostatnich lat i triumfatorzy tegorocznych Oscarów: Moonlight Barry’ego Jenkinsa, Manchester by the Sea Kennetha Lonergana i La La Land Damiena Chazelle’a. Na ekranie pojawią się także wielokrotnie nagradzane, oryginalne dzieła filmowe niepokornych twórców, w tym niezwykłe kino drogi Andrei Arnold American Honey, wizualnie wysmakowana Służąca Park Chan-wooka, poruszający dramat To tylko koniec świata Xaviera Dolana, niekonwencjonalny thriller Elle Paula Verhoevena czy rewelacyjny debiut Jana P. Matuszyńskiego Ostatnia rodzina. Owocnego kinobrania! (Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

● TYDZIEŃ 2 (7 - 13 lipca) KOBIETA I ŻYCIE ●
CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ | L'AVENIR (Mia Hansen-Løve)
CO SIĘ WYDARZYŁO W MADISON COUNTY | THE BRIDGES OF MADISON COUNTY (Clint Eastwood)
DAMA W VANIE | THE LADY IN THE VAN (Nicholas Hytner)
DZIEWCZYNA Z POCIĄGU | THE GIRL ON THE TRAIN (Tate Taylor)
ELLE | ELLE (Paul Verhoeven)
JACKIE | JACKIE (Pablo Larraín)
JULIETA | JULIETA (Pedro Almodóvar)
MANDARYNKA | TANGERINE (Sean Baker)
MARIA SKŁODOWSKA-CURIE | MARIA CURIE (Marie Noëlle)
MATKA | MAE (Kadri Kõusaar)
MUSTANG | MUSTANG (Deniz Gamze Ergüven)
NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY | OUR LITTLE SISTER (Hirokazu Kore-eda)
NAUCZYCIELKA | UČITELKA (Jan Hřebejk)
NIE MA MOWY! | TUMBLEDOWN (Sean Mewshaw)
POKOT | SPOOR (Agnieszka Holland)
SICARIO | SICARIO (Denis Villeneuve)
SŁUŻĄCA | AH-GA- SSI (Park Chan-wook)
WIEK ADALINE | THE AGE OF ADALINE (Lee Toland Krieger)
ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA | LIKE CRAZY (Paolo Virzì)

● TYDZIEŃ 3 (14 - 20 lipca) PRAWDZIWE ŻYCIE ●
AZYL | THE ZOOKEPER'S WIFE (Niki Caro)
FRITZ BAUER KONTRA PAŃSTWO | DER STAAT GEGEN FRITZ BAUER (Lars Kraume)
FUOCOAMMARE. OGIEŃ NA MORZU | FUOCOAMMARE (Gianfranco Rosi)
GENIUSZ | GENIUS (Michael Grandage)
HANNAH. NIEZNANA HISTORIA BUDDYZMU | HANNAH. BUDDHISM’S UNTOLD JOURNEY (Marta György-Kessler, Adam Penny)
JESTEM MORDERCĄ | I’M A KILLER (Maciej Pieprzyca)
KAMIENNE PIĘŚCI | HANDS OF STONE (Jonathan Jakubowicz)
KŁAMSTWO | DENIAL (Mick Jackson)
LO I STAŁO SIĘ. ZADUMA NAD ŚWIATEM W SIECI | LO AND BEHOLD, REVERIES OF THE CONNECTED WORLD (Werner Herzog)
MCIMPERIUM | THE FOUNDER (John Lee Hancock)
MILCZENIE | SILENCE (Martin Scorsese)
OSTATNIA RODZINA | THE LAST FAMILY (Jan P. Matuszyński)
OSTATNIE DNI MIASTA | AKHER AYAM EL MADINA | IN THE LAST DAYS OF THE CITY (Tamer El Said)
POD OPIEKĄ WIECZNEGO SŁOŃCA | UNDER THE SUN (Witalij Manski)
POWIDOKI | AFTERIMAGES (Andrzej Wajda)
PRZEŁĘCZ OCALONYCH | HACKSAW RIDGE (Mel Gibson)
SNOWDEN | SNOWDEN (Oliver Stone)
SULLY | SULLY (Clint Eastwood)
SZWEDZKA TEORIA MIŁOŚCI | THE SWEDISH THEORY OF LOVE (Erik Gandini)
UKRYTE DZIAŁANIA | HIDDEN FIGURES (Theodore Melfi)
WOŁYŃ | VOLHYNIA (Wojciech Smarzowski)

● TYDZIEŃ 4 (21 - 27 lipca) ŻYCIE JEST MUZYKĄ ●
AMERICAN HONEY | AMERICAN HONEY (Andrea Arnold)
AMY | AMY (Asif Kapadia)
ARGENTYNA, ARGENTYNA | ZONDA, FOLCLORE ARGENTINO (Carlos Saura)
BODO | BODO (Michał Kwieciński)
BOSKA FLORENCE | FLORENCE FOSTER JENKINS (Stephen Frears)
CÓRKI DANCINGU | THE LURE (Agnieszka Smoczyńska)
DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ | DALIDA (Lisa Azuelos)
GIMME DANGER | GIMME DANGER (Jim Jarmusch)
JANIS | LITTLE GIRL BLUE (Amy Berg)
KALIFORNIA | CALIFÓRNIA (Marina Person)
KOT BOB I JA | A STREET CAT NAMED BOB (Roger Spottiswoode)
LA LA LAND | LA LA LAND (Damien Chazelle)
MILES DAVIS I JA | MILES AHEAD (Don Cheadle)
MR. GAGA | MR. GAGA (Tomer Heymann)
OSTATNIE TANGO | UN TANGO MÁS (German Kral)
SONG TO SONG | SONG TO SONG (Terrence Malick)
SUGAR MAN | SEARCHING FOR SUGAR MAN (Malik Bendjelloul)
TANCERKA | LA DANSEUSE (Stéphanie Di Giusto)
THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ! | THE ROLLING STONES OLÉ, OLÉ, OLÉ!: A TRIP ACROSS LATIN AMERICA (Paul Dugdale)
WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE | ALL THESE SLEEPLESS NIGHTS (Michał Marczak)

● TYDZIEŃ 5 (28 lipca - 3 sierpnia) ŻYCIE JEST PIĘKNE ●
CELEBRITY | CELEBRITY (Woody Allen)
CINEMA PARADISO | NUOVO CINEMA PARADISO (Giuseppe Tornatore)
CZERWONY ŻÓŁW | LA TORTUE ROUGE (Michael Dudok de Wit)
FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ | GRÜSSE AUS FUKUSHIMA (Doris Dörrie)
GOLD | GOLD (Stephen Gaghan)
KRÓLESTWO | LES SAISONS (Jacques Perrin, Jacques Cluzaud)
KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA | AN (Naomi Kawase)
MŁODOŚĆ | YOUTH (Paolo Sorrentino)
NIENASYCENI | A BIGGER SPLASH (Luca Guadagnino)
NIETYKALNI | INTOUCHABLES (Olivier Nakache, Eric Toledano)
PATERSON | PATERSON (Jim Jarmusch)
PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI | A WALK IN THE WOODS (Ken Kwapis)
SAMOTNY MĘŻCZYZNA | A SINGLE MAN (Tom Ford)
SZCZĘŚCIE ŚWIATA | HAPPINESS OF THE WORLD (Michał Rosa)
UKRYTE PIĘKNO | COLLATERAL BEAUTY (David Frankel)
WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA (Paolo Sorrentino)

● TYDZIEŃ 6 (4 - 10 sierpnia) MŁODE ŻYCIE ●
BABY BUMP | BABY BUMP (Kuba Czekaj)
BUTTERFLY KISSES | BUTTERFLY KISSES (Rafael Kapeliński)
CARRIE PILBY | CARRIE PILBY (Susan Johnson)
DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH | WADJDA (Haifaa Al Mansour)
FALE | WAVES (Grzegorz Zariczny)
JA, OLGA HEPNAROVÁ | JÁ, OLGA HEPNAROVÁ (Petr Kazda, Tomáš Weinreb)
KAMPER | KAMPER (Łukasz Grzegorzek)
LOLO | LOLO (Julie Delpy)
MAJĄC 17 LAT | QUAND ON A 17 ANS (André Téchiné)
MALI MĘŻCZYŹNI | LITTLE MEN (Ira Sachs)
MECHANICZNA POMARAŃCZA | A CLOCKWORK ORANGE (Stanley Kubrick)
MOONLIGHT | MOONLIGHT (Barry Jenkins)
NERVE | NERVE (Henry Joost, Ariel Schulman)
PIĘKNY DRAŃ | HANDSOME DEVIL (John Butler)
PLAC ZABAW | PLAYGROUND (Bartosz M. Kowalski)
POKÓJ | ROOM (Lenny Abrahamson)
SZATAN KAZAŁ TAŃCZYĆ | SATAN SAID DANCE (Kasia Rosłaniec)
T2: TRAINSPOTTING | T2: TRAINSPOTTING (Danny Boyle)
UCZEŃ | (M)UCZENIK (Kiriłł Sieriebriennikow)

● TYDZIEŃ 7 (11 - 17 sierpnia) ŻYCIE RODZINNE ●
BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ | HRÚTAR | RAMS (Grímur Hákonarson)
BODY/CIAŁO | BODY (Małgorzata Szumowska)
CAPTAIN FANTASTIC | CAPTAIN FANTASTIC (Matt Ross)
EGZAMIN | BACALAUREAT | GRADUATION (Cristian Mungiu)
JAK BÓG DA | SE DIO VUOLE (Edoardo Maria Falcone)
JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI | DEMAIN TOUT COMMENCE (Hugo Gélin)
KLIENT | FORUSHANDE (Asghar Farhadi)
KOMUNA | KOLLEKTIVET (Thomas Vinterberg)
LAS, 4 RANO | LAS, 4 RANO (Jan Jakub Kolski)
LION. DROGA DO DOMU | LION (Garth Davis)
MAŁŻEŃSKIE PORACHUNKI | DRÆBERNE FRA NIBE (Ole Bornedal)
MAMY2MAMY | TELLE MERE, TELLE FILLE (Noemie Saglio)
MANCHESTER BY THE SEA | MANCHESTER BY THE SEA (Kenneth Lonergan)
MOJE CÓRKI KROWY | THESE DAUGHTERS OF MINE (Kinga Dębska)
NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM | YOU HAVE NO IDEA HOW MUCH I LOVE YOU (Paweł Łoziński)
NICE GUYS. RÓWNI GOŚCIE | THE NICE GUYS (Shane Black)
RZEŹ | CARNAGE (Roman Polański)
TO TYLKO KONIEC ŚWIATA | JUSTE LA FIN DU MONDE (Xavier Dolan)
TONI ERDMANN | TONI ERDMANN (Maren Ade)
TURYSTA | FORCE MAJEURE (Ruben Östlund)

● TYDZIEŃ 8 (18 - 24 sierpnia) TAJEMNICE ŻYCIA ●
2001: ODYSEJA KOSMICZNA | 2001: A SPACE ODYSSEY (Stanley Kubrick)
CHATA | THE SHACK (Stuart Hazeldine)
CREATIVE CONTROL | CREATIVE CONTROL (Benjamin Dickinson)
DOKTOR STRANGE | DOCTOR STRANGE (Scott Derrickson)
GHOST IN THE SHELL | GHOST IN THE SHELL (Rupert Sanders)
GŁUSZA | INTO THE FOREST (Patricia Rozema)
INCEPCJA | INCEPTION (Christopher Nolan)
KOSMOS | COSMOS (Andrzej Żuławski)
LIFE | LIFE (Daniel Espinosa)
MIASTECZKO TWIN PEAKS. OGNIU KROCZ ZE MNĄ | TWIN PEAKS: FIRE WALK WITH ME (David Lynch)
MORDERCZA OPONA | RUBBER (Quentin Dupieux)
NEON DEMON | THE NEON DEMON (Nicolas Winding Refn)
NOWY POCZĄTEK | ARRIVAL (Denis Villeneuve)
ONA | HER (Spike Jonze)
OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE | MISS PEREGRINE’S HOME FOR PECULIAR CHILDREN (Tim Burton)
PERSONAL SHOPPER | PERSONAL SHOPPER (Olivier Assayas)
SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY | A MONSTER CALLS (Juan Antonio Bayona)
SPLIT | SPLIT (M. Night Shyamalan)
UCIEKAJ! | GET OUT (Jordan Peele)
ZAGUBIONA AUTOSTRADA | LOST HIGHWAY (David Lynch)

● TYDZIEŃ 9 (25 - 31 sierpnia) CIEMNA STRONA ŻYCIA ●
AMERYKAŃSKA SIELANKA | AMERICAN PASTORAL (Ewan McGregor)
AŻ DO PIEKŁA | HELL OR HIGH WATER (David Mackenzie)
BOGOWIE ULICY | END OF WATCH (David Ayer)
CRASH. NIEBEZPIECZNE POŻĄDANIE | CRASH (David Cronenberg)
CZERWONY KAPITAN | ČERVENÝ KAPITÁN (Michal Kollár)
DZIECIŃSTWO WODZA | THE CHILDHOOD OF A LEADER (Brady Corbet)
JA, DANIEL BLAKE | I, DANIEL BLAKE (Ken Loach)
KONWÓJ | CONVOY (Maciej Żak)
LOGAN: WOLVERINE | LOGAN (James Mangold)
ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE | ROGUE ONE: A STAR WARS STORY (Gareth Edwards)
OPERACJA ARGO | ARGO (Ben Affleck)
PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE | SIMPLE STORY ABOUT MURDER (Arkadiusz Jakubik)
PRZYRZECZENIE | THE PROMISE (Terry George)
SŁUGI BOŻE | HUMBLE SERVANTS (Mariusz Gawryś)
TAJEMNICE MANHATTANU | MANHATTAN NOCTURNE (Brian DeCubellis)
THE CIRCLE. KRĄG | THE CIRCLE (James Ponsoldt)
TRANSFER | RENDITION (Gavin Hood)
V JAK VENDETTA | V FOR VENDETTA (James McTeigue)
ZWIERZĘTA NOCY | NOCTURNAL ANIMALS (Tom Ford)

Kino Pod Baranami

Rynek Główny 27

OK Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.